Letní soustředění 2018

Letos účastníci netradičně neplavali do kempu přes jezero, ale čekalo je splutí Ploučnice v úseku Noviny pod Ralskem – tábořiště Boreček a následně pěší přesun do kempu.

V neděli dopoledne se účastníci učili ovládat kajaky, rozšířili znalosti v ovládání kánoí a s těmito plavidly následně cvičili. Odpoledne proběhl tradiční běh „ztrať se, kdo můžeš“, kdy jsme účastníky vydali na pospas okolním lesům a vrcholkům. Po večeři ještě proběhla výuka uzlování a základů lanové techniky.

V pondělí bylo na programu slaňování na nedaleké skále a plachtění s windsurfem a plachetničkou Optimist.

V úterý, po každodenní rozcvičce a snídani, se účastníci letního soustředění zdokonalovali v ovládání kajaků a kánoí. Během poledního klidu se dozvěděli o KPR z teoretické stránky a během odpoledne si vyzkoušeli plavání s potápěčským ABC nebo v oblečení a jízdu na raftu, včetně jeho převracení. Večer je čekala noční hra, kdy se po výsadku na neznámém místě museli přes stanoviště se šiframi dostat do cíle.

Středeční dopoledne, po noční hře, bylo značně utahané. Na programu proto byla pouze praktická část KPR a polohování zraněných. V odpoledním programu jsme se věnovali ovládání pramice a házecím pomůckám. Před večeří ještě proběhla prohlídka kajutové plachetnice.

Čtvrtek se nesl ve znamení závodu. Dopoledne proběhla suchá část, kde závodníci obešli stanoviště s uzlováním, transportem, slaňováním a KPR na vrcholu Borného. Odpoledne je pak čekala část vodní, během které obepluli Mácháč na plovácích, kánoích, kajacích, plavali s potápěčským ABC a v oblečení.

Páteční dopoledne jsme věnovali stavbě kladkostroje a první pomoci, zejména obvazové technice. Na odpoledne pak pro účastníky bylo připraveno hledání pokladu, ve kterém zužitkovali nejen nově nabyté zkušenosti s buzolou.

Počet fotografií: 753 Datum: Přidáno: Upraveno: Viditelné veřejnosti

Facebook