Letní soustředění 2016

Z Jablonce jsme vlakem přeš Liberec a Českou Lipů dojeli do Doks, odkud jsme došli na pláž Klůček. Odtud jsme přeplavali do kempu.

První den jsme se dopoledne učili ovládat malá plavidla (kajak, kanoe) a odpoledne se vydali do lesa na orientační běh.

Druhý den jsme zahájili opět rozcvičkou, po které následovalo ranní plavání. Na programu dnes bylo lezení, slaňování a plachtění. Večer účastníky čekal výsadek v bývalém vojenském prostoru Ralsko nedaleko Ploučnice a následná cesta zpět do tábora.

Po noční výpravě jsme přeskočili rozcvičku, a protože třetí den je kritický, byl to den převážně odpočinkový. Trénovali jsme ovládání raftu a veslice, záchranu ze břehu pomocí házecích pomůcek a druhá skupina se odpoledne vrhla na plachtění.

Čtvrtý den probíhal závod týmů proti sobě. Dopoledne azimutování se dvěma stanovišti – vyhledávání panáka a slanění (které bylo z důvodu nočního deště pouze ze svahu). Odpoledne okruh okolo jezera, kde účastníci postupně vystřídali raft, kanoi, plavání s ABC, plavní v oblečení a KPR. Večer jsme poseděli u ohně a společně si zazpívali.

Pátý den dopoledne jsme zhodnotili závod z předchozího dne a probrali obvazovou techniku. Odpoledne se účastníci vystřídali na malých plavidlech a na závěr odpoledne jsme uspořádali malý závod okolo ostrova na plavidle vlastního výběru.

Počet fotografií: 626 Datum: Přidáno: Upraveno: Viditelné veřejnosti

Facebook